Additional information
| Weight | 19.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.06 × 17.3 × 22.28 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 750 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 875 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 130 |
| Terminal | TP SAE |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$135.95
flooded automotive battery
| Weight | 19.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.06 × 17.3 × 22.28 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 750 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 875 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 130 |
| Terminal | TP SAE |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.