Additional information
| Weight | 18.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.85 × 17.19 × 21.94 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 800 |
| Core | 15 |
| Polarity | p+ left |
| Terminal | threaded marine type m |
| Volt | 12 |
| Marine Cranking Amps | 1000 |
| Reserve | 135 |
$147.10
STARTING MARINE
| Weight | 18.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.85 × 17.19 × 21.94 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 800 |
| Core | 15 |
| Polarity | p+ left |
| Terminal | threaded marine type m |
| Volt | 12 |
| Marine Cranking Amps | 1000 |
| Reserve | 135 |
Reviews
There are no reviews yet.