Additional information
| Weight | 13.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.55 × 17.3 × 20.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 550 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 690 |
| Polarity | -+ |
| Reserve | 85 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$112.15
flooded automotive battery
| Weight | 13.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.55 × 17.3 × 20.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 550 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 690 |
| Polarity | -+ |
| Reserve | 85 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.