Additional information
| Weight | 51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49.1 × 11.1 × 24.9 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 850 |
| Core | 20 |
| Cranking Amps | 1050 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 303 |
| Terminal | TP |
| Volt | 6 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$219.45
| Weight | 51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49.1 × 11.1 × 24.9 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 850 |
| Core | 20 |
| Cranking Amps | 1050 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 303 |
| Terminal | TP |
| Volt | 6 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.