Additional information
| Weight | 47 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33.4 × 18.1 × 23.8 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 1000 |
| Core | 20 |
| Cranking Amps | 1250 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 230 |
| Terminal | TP |
| Volt | 6 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$159.45
| Weight | 47 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33.4 × 18.1 × 23.8 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 1000 |
| Core | 20 |
| Cranking Amps | 1250 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 230 |
| Terminal | TP |
| Volt | 6 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.