Additional information
| Weight | 59.87 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58.2 × 12.4 × 31.8 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 1300 |
| Core | 50 |
| Cranking Amps | N/A |
| Polarity | '- + |
| Terminal | 3/8-16" STUD |
| Volt | 12 |
| Reserve Minutes | 475 |
$1,193.11
| Weight | 59.87 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58.2 × 12.4 × 31.8 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 1300 |
| Core | 50 |
| Cranking Amps | N/A |
| Polarity | '- + |
| Terminal | 3/8-16" STUD |
| Volt | 12 |
| Reserve Minutes | 475 |
Reviews
There are no reviews yet.