Additional information
| Weight | 84.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50.5 × 28.3 × 24.5 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 2250 |
| Core | 50 |
| Cranking Amps | N/A |
| Polarity | '- + |
| Terminal | SAE AND FRONT STUD |
| Volt | 12 |
| Reserve Minutes | 500 |
Call for Price
| Weight | 84.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50.5 × 28.3 × 24.5 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 2250 |
| Core | 50 |
| Cranking Amps | N/A |
| Polarity | '- + |
| Terminal | SAE AND FRONT STUD |
| Volt | 12 |
| Reserve Minutes | 500 |
Reviews
There are no reviews yet.