Additional information
| Weight | 28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24.4 × 19.1 × 27.6 cm |
| Cold Cranks | NA |
| Cranking Amps | NA |
| Amp hour | 247 |
| Rate | 20 HOURS |
| Volt | 6 |
| Terminal | SAE |
| Core | 15 |
| Case QTY | 1 |
$287.63
6 VOLT DEEP CYCLE
| Weight | 28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24.4 × 19.1 × 27.6 cm |
| Cold Cranks | NA |
| Cranking Amps | NA |
| Amp hour | 247 |
| Rate | 20 HOURS |
| Volt | 6 |
| Terminal | SAE |
| Core | 15 |
| Case QTY | 1 |
Reviews
There are no reviews yet.