Additional information
| Weight | 32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 18.1 × 30.2 cm |
| Cold Cranks | NA |
| Cranking Amps | NA |
| Amp hour | 251 |
| Rate | 20 HOURS |
| Volt | 6 |
| Terminal | MOLDED-IN UTL |
| Core | 20 |
| Case QTY | 1 |
$280.85
6 VOLT DEEP CYCLE
| Weight | 32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 18.1 × 30.2 cm |
| Cold Cranks | NA |
| Cranking Amps | NA |
| Amp hour | 251 |
| Rate | 20 HOURS |
| Volt | 6 |
| Terminal | MOLDED-IN UTL |
| Core | 20 |
| Case QTY | 1 |
Reviews
There are no reviews yet.