Additional information
| Weight | 41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30.2 × 18.1 × 37.1 cm |
| Cold Cranks | NA |
| Cranking Amps | NA |
| Amp hour | 310 |
| Rate | 20 HOURS |
| Volt | 6 |
| Terminal | OFF-SET "S" |
| Core | 40 |
| Case QTY | 1 |
$367.08
6 VOLT DEEP CYCLE
| Weight | 41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30.2 × 18.1 × 37.1 cm |
| Cold Cranks | NA |
| Cranking Amps | NA |
| Amp hour | 310 |
| Rate | 20 HOURS |
| Volt | 6 |
| Terminal | OFF-SET "S" |
| Core | 40 |
| Case QTY | 1 |
Reviews
There are no reviews yet.