Additional information
| Weight | 13.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.2 × 18.1 × 23.8 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 670 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 800 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 127 |
| Terminal | TP |
| Volt | 6 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$156.22
flooded automotive battery
| Weight | 13.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.2 × 18.1 × 23.8 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 670 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 800 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 127 |
| Terminal | TP |
| Volt | 6 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.