Additional information
| Weight | 18.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.56 × 17.83 × 20.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 750 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 875 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 125 |
| Terminal | DT |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$128.95
flooded automotive battery
| Weight | 18.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.56 × 17.83 × 20.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 750 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 875 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 125 |
| Terminal | DT |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.