Additional information
| Weight | 14.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.03 × 17.3 × 22.28 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 600 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 750 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 98 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$110.79
flooded automotive battery
| Weight | 14.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.03 × 17.3 × 22.28 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 600 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 750 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 98 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.