Additional information
| Weight | 11.79 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.82 × 12.9 × 22.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 510 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 685 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 85 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$96.80
flooded automotive battery
| Weight | 11.79 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.82 × 12.9 × 22.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 510 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 685 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 85 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.