Additional information
| Weight | 15.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 19.3 × 19.6 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 590 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 735 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 100 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$117.28
flooded automotive battery
| Weight | 15.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 19.3 × 19.6 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 590 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 735 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 100 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.