Additional information
| Weight | 16.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22.27 × 17.83 × 18.5 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 770 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 950 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 120 |
| Terminal | ST |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$130.58
flooded automotive battery
| Weight | 16.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22.27 × 17.83 × 18.5 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 770 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 950 |
| Polarity | '+- |
| Reserve | 120 |
| Terminal | ST |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.