Additional information
| Weight | 13.81 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24.2 × 17.5 × 17.5 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 600 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 745 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 90 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$123.41
flooded automotive battery
| Weight | 13.81 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24.2 × 17.5 × 17.5 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 600 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 745 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 90 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.