Additional information
| Weight | 15.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.94 × 17.15 × 17.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 760 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 900 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 135 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
$137.02
flooded automotive battery
| Weight | 15.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.94 × 17.15 × 17.3 cm |
| Case QTY | 1 |
| Cold Cranks | 760 |
| Core | 15 |
| Cranking Amps | 900 |
| Polarity | '-+ |
| Reserve | 135 |
| Terminal | TP |
| Volt | 12 |
| Warranty | 24 MONTHS |
Reviews
There are no reviews yet.